Aktuální informace k provozu

Aktuality

 

Pro přehlednost jsme také zavedli semafor. Ten náš má ale jen zelenou a červenou. V tabulce vidíte aktuální provozy školek.

Poslední aktualizace 30.4.2021 v 9:24 hod.

Prosek         Otevřeno   Od pondělí 3.5.2021 otevřeno bez omezení
Růžová Otevřeno   Od pondělí 3.5.2021 otevřeno bez omezení
Měšice Otevřeno   Od pondělí 3.5.2021 otevřeno bez omezení
Čiperka Otevřeno   Od pondělí 3.5.2021 otevřeno bez omezení
Dubeč Otevřeno   Od pondělí 3.5.2021 otevřeno bez omezení
Točitá Otevřeno   Od pondělí 3.5.2021 otevřeno bez omezení
Mratín Otevřeno   Od pondělí 3.5.2021 otevřeno bez omezení

 

Otevření škol od pondělí 3.5.2021

Vážení rodiče, na základě dnešního oznámení dochází od pondělí k otevření škol v Praze a Středočeském kraji.
Od pondělí jsou všechny naše školky otevřeny. S tím souvisí i výše plateb za školné. Moc děkujeme za Vaši podporu a s radostí oznamujeme, že od května vrácíme výši školného na původní úroveň.  :-)
Krásný den VH


 

Nouzový stav od 1.3.2021 a uzavření školky.

Vážení rodiče, na základě dnešního večerního oznámení restrikcí, které mají dle vlády za cíl snížit šíření koronaviru v populaci, jsme bohužel nuceni uzavřít naše školky. Situace nás velmi mrzí a bude pro nás všechny složitá.

Přejeme dětem i Vám pevné zdraví a za školku můžeme slíbit, že plaťáky na březen budou poníženy tak jako na jaře o 50% paušálu na 1.500 Kč za měsíc. Docházka bude přeplánována pouze na poslední týden v březnu. Ještě přidáváme odkaz na formulář pro čerpání ošetřovného: https://www.mpsv.cz/osetrovneVšechny děti moc zdravíme a děkujeme, že jste s námi.

Po dobu uzavření školy je možné čerpat ošetřovné - OČR, přikládáme odkaz ke stažení: 
https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy

Formulář se podává vždy za kalendářní měsíc, pokud v něm trvalo uzavření školského zařízení. Pečující osoba předkládá tiskopis svému zaměstnavateli, který ho po doplnění příslušných údajů předá OSSZ. Pro vyplnění tiskopisu není nutné přihlášení na stránkách ČSSZ. Škola nově již tento tiskopis nepotvrzuje, stačí prohlášení rodiče, že byla uzavřena z důvodu karantény.

Pro případ nařízené karantény (potvrzený výskyt pozitivně testovaného dítěte) budou nastavena v pobočce ProFamily tato pravidla:
Výskyt nahlásíme na odd. Hygieny dětí a mladistvých (HDM). Školka bude následně na 10 dnů uzavřena do karantény.
Dle nařízení (HDM) musí být všechny děti, které mohly ve školce přijít do kontaktu s pozitivním výskytem otestovány.
Bez příznaků a s negativním výsledkem testu a po uplynutí karantény MŠ se mohou vrátit do školky. (Netýká se rodičů dětí, pouze dětí. Rodiče jsou „kontakt kontaktu“).
Na jeden bezplatný test vystaví žádanku pediatr dítěte, kterého je třeba telefonicky kontaktovat. Žádanku vystaví elektronicky a odešle na vámi předem vybrané odběrové místo také elektronicky. Na odběrovém místě pak stačí mít u sebe kartičku pojištěnce (dítěte).
Pokud by byl výsledek testu pozitivní, může dítě zpět do kolektivu po odeznění příznaků a po ukončení hygienou nařízené nové karantény (již není přenašeč). Znovu se již netestuje a vrací se do školky (má v těle již protilátky).

Z naší komunikace s HDM (kráceno) "Existuje varianta 14ti denní karantény ukončené bez testu a je možná v případě, že se nepodaří test provést (nestihne se test provést v oněch deseti dnech nebo je nedostatečná kapacita odběrových míst apod.). Ale není to rovnocenná možnost. Zájem HDM je v první řadě testovat, aby byla řešena případná opatření v rodinách nebo právě ve školských zařízeních. Pokud rodič uzná, že došlo k možnosti, kde se test nepodaří provést, vypíše čestné prohlášení o absolvování 14ti denní karantény a po celou dobu karantény nepřítomnost příznaků."

Každopádně, v případě karantény budeme rodiče informovat ze školky podrobným emailem, co a jak.

Pěkný den a pevné zdraví. Školky ProFamily

 

_______________________________________________________________

8.2.2021
Školka má k dispozici testovací sady Sars-CoV-2 IgM/IgG Rapid Test a Sars-CoV-2 Ag Rapid Test
V případě jakékoliv pochybnosti tak mají zaměstnanci školy možnost se nechat kdykoliv 7dní v týdnu orientačně otestovat. 

10.11.2020
Do každé naší školky jsme v minulém týdnu rozvezli novou čističku vzduchu od ProAlergiky.cz
Certifikovaná čistička s aktivní virucidní funkcí (covid active) - snižovat nejen prašnost není na škodu...

21.10.2020
Vážení rodiče, tak jako na jaře jsou naše školky v provozu.
Platí stále stejné... Roušky, co nejkratší pobyt v šatně a dezinfekce. Pěkný a klidný den. .....

14.3.2020
Vážení rodiče i v příštím týdnu, pokud se situace nezmění budou MŠ v provozu. Viz doporučení níže. Děkujeme.

13.3.2020
V návaznosti na mimořádná opatření MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN dne 10. 3. 2020 a MZDR 10666/2020-1/MIN/KAN ze dne 10. 3. 2020, která vydalo Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona č. 258/2000, o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů.

Bezpečnostní rada hlavního města Prahy nedoporučuje uzavření mateřských škol, jeslí a dětských skupin

Vzhledem k menšímu počtu dětí v našich MŠ nemáme v plánu provoz uzavřít. Poskytujeme služby soukromé školy a budeme se prozatím snažit, pokud to situace dovolí, poskytnout rodičům dětí prostor k práci. Jsme stále v kontaktu s hygienickou stanicí pro děti a mladistvé a nemáme žádné informace o plánování uzavření školek ani takové doporučení.

Všechny naše mateřské školy jsou nadále v provozu.

Krásný a hlavně klidný den.

10.3.2020
Omezení provozu se mateřských škol netýká.
Dobrý den, aktuální preventivní opatření ohledně uzavření škol se vzhledem k menšímu počtu dětí v MŠ netýkají. Jsme stále v kontaktu s hygienickou stanicí pro děti a mladistvé a ani ta nemá žádně informace o plánování předběžného uzavření školek.

7.3.2020
Vážení rodiče. Věříme, že jste strávili příjemné jarní prázdniny a dovolené. Aktuální situaci sledujeme na stránkách Ministerstva školství, zdravotnictví a konzultujeme pravidelně s Hygienickou stanicí Hlavního města Prahy s oddělením epidemiologie.
Ve čtvrtek 5.3. navíc proběhla neplánovaná kontrola kuchyně - našeho gastro provozu v Točité ze strany hygieny pro děti a mladistvé. Protokol úspěšné kontroly přikládáme níže.

Kromě péče o prostory nejsou vzhledem k situaci a s ohledem na klidné průběhy žádná další omezení.

Tak jako u každého zvýšeného výskytu počtu onemocnění preventivně zvyšujeme péči o prostory a častěji vyžíváme desinfekci podlah a ploch. Prostředků máme jako škola dostatek. Dlouhodobě využíváme jako primární prostředky Sanytol, který je bez chlóru a dermatologicky testován s účinností 99,9 % proti bakteriím, mikrobům a virům, včetně viru chřipky typu A (H1N1), Listerii a Salmonele.

Tak jako každé ráno probíhá ve školce ranní filtr, zdraví dětí a našich zaměstnanců je pro nás samozřejmě velmi důležité. Krásný a hlavně klidný den.

zavrit