Režimová opatření dne 20.5.2021

Aktuality

Dobrý den, dnes 20.5.2021 bylo vedení školy informováno telefonicky o vyhlášeném stavu bdělosti Policií ČR, v souvislosti s anonymním nahlášením možného nebezpečí pro mateřské školy v ČR. Ve školce jsme přijali režimová opatření.  Děkuji VH  vaclav.hampl@profamily.cz 

p.s. Přeposílám celé vyjádření: "Policie ČR vede trestní řízení ve věci šíření internetových výhružek obsahujících hrozbu útoky na různé objekty s cílem vyvolat paniku a donutit státní orgány k plnění stanovených požadavků. Hrozba útoky se postupně mění z obchodních center přes dopravu až k útokům na školská zařízení, čímž se snaží zvýšit závažnost hrozby. Mezi hrozby patří umístění nástražného výbušného systému, použití střelby, založení požáru a podobně. Do současné doby nebyly hrozby realizovány a policie nezaznamenala ani přípravu nebo jiné skutečnosti, které by svědčily o pachatelově úmyslu své hrozby realizovat.

Na základě provedené anonymní výhrůžky dnešního dne, vejde policie ve styk s vedením mateřských, základních a středních škol a bude předávat následující informaci v rámci místní působnosti územních odborů krajského ředitelství. Budou projednány rizikové faktory, tak aby nevznikla zbytečná panika, s požadavkem o zvýšenou pozornost jednotlivých pracovníků školských zařízení, se zaměřením zejména na odložené podezřelé předměty (balík, zavazadla), výskyt osob s podezřelým chováním, veškeré nestandartní události a případně přijetí dalších vlastních opatření."


Bc. Jan Chuchler
vedoucí oddělení odboru školství

 

 

zavrit